Ulaşım:


 
İzmir, Aydın, Muğla hattıyla Marmaris'e otobüsle ulaştıysanız, terminaldeki Pamukkale yazıhanesi yanından kalkan minibüslerle 35 km'lik yolu 40 dakika da gidebilirsiniz. Selimiye'ye "iki gidiş, iki dönüş" sefer yapan köy minibüslerinin yanısıra, Bozburun'a giden tüm araçlara da binebilirsiniz.

Motel rezervasyonu yapanların Marmaris'ten alan servis araçları da var. Özel araçla gidenler için İzmir çıkışı Aydın istikameti Selçuk'a kadar bulunan otoyol rahat ve yayla gibi serin. Muğla'nın 670 rakamlı "Sakar Geçidi"nden inip okaliptus ağaçlarının gölgesinde genişletilmiş yoldan Marmaris'e girip İçmeler üzerinden orman yoluyla Selimiye'ye ulaşabilirsiniz.

 Ancak virajlardan arındırılıp genişletilen ve bir bölümü tozlu- topraklı ham Datça yoluna giren yoldan Hisarönü'ne dönerek Orhaniye-Turgut Köyü yolu sizi Selimiye'ye getirecek.

Karayolu ile...

Selimiye Köyü, Marmaris'e 45 km uzakliktadır. Marmaris'ten Datça Bozburun yolunu takip ederek; Datça yönüne 15 km devam ettikten sonra, Hisarönü-Bozburun-Selimiye yol ayrımından sola dönülür.

Yaklaşık 30 km kısmen virajlı ama manzarasıyla keyifli bir yolculuktan sonra Selimiye köyüne ulaşabilirsiniz

Hava Yolu ile..

Uçak ile Dalaman Havaalanına gelip Havaş servisleri ile Marmaris Terminaline ulaşabilirsiniz. Marmaris Terminali'nden belirli saatlerde hareket eden Selimiye dolmuşları ile Selimiye Köyüne ulaşabilirsiniz.